Vestec u Prahy 28.5.2006

obrázek: tn_p5280027.jpg; rozlišení: 267 × 200 px; velikost 16 kb;
Krejg,Majtík,Riči a všichni vítězní

Na Majtíkův první závod jsem se moc těšila, zrovna jako kamarádka Monika s dalmatinem Ričim. Z Blanska jsme vyjížděli za vydatného deště v 4.45 hod. s Tomášem a Terkou (Moničina sestra a její přítel a zároveň řidič ). Cesta byla bez problémů a i místo závodů bylo dobře značené. Přejímka u fotbalového hřiště proběhla bez problémů a na místo závodů jsme se po bahnité cestě dostali asi za 200 metrů.

Mírně mrholilo a čekání jsme si zpříjemňovali teplým čajem, Lenka Blažková brzy po nás dorazila s číňánkem Krejgem Modrý Květ a velkým slunečníkem, naladěná a tvrdíc že bude určitě hezky. Dorazila i Kristýna s basenji Fable Hanáček, s které je Majtík úplně unešený.
Závod začal včas v 9.00, dráha měla 580 metrů a byla velice zajímavá, plná změn směru a ostrých zatáček. Bohužel s její obtížností klesl i počet psů kteří ji zaběhnuli nad 50 bodů ( což bylo minimum pro zaběhnutí běhu, maximum je vždy 1běh ? 100 bodů ).

Dalmatin Riči zaběhnul dobře na 83 bodů, já už čekala na závod Krejga a Lady Modrý Květ. Mezitím se zatáhlo a začal foukat vítr, dál už následovala 30 minut dlouhá průtrž, bohužel se nebylo kam schovat do aut to bylo 200 metrů. Ještě že deštník vozím všude, velký namlouvák zrovna jako Monika, Lenka byla schovaná pod svým slunečníkem a všechny tři sedíme u sebe na židličkách bez jediného pohybu, Krejg zachumlaný pod bundou, Majtík se mě křečovitě držíc kolem krku a Riči přitulený u Moniky. Voda kolem nás stříká úplně všude a si jen říkáme jestli nám to stojí za to. Déšť přestal ale všechno je mokré, dokonce i spodní prádlo, děkuji za nápad vzít si vysoké nepromokavé boty a vestu, kalhoty budou muset doschnout na mě. Lenka celá zmáčená jde i s Krejgem na start, Lada Modrý Květ už tam je i s paničkou Jitkou Hořákovou, oba běží pěkně a mokrá tráva jím vůbec nevadí. Hned po doběhnutí se jdou Monika i Lenka usušit a převllíct do aut, že pak příjdou držet palce Majtíkovi. Přestávám mít pojem o čase, ale v 10.50 hod. jdeme konečně na start, Majtík běží skvěle a i radostně poštěkává dráha se mu evidentně líbí. V cíli má i vzorové přivolání.

obrázek: tn_coursing086.jpg; rozlišení: 297 × 200 px; velikost 10 kb;
už má málem střapec
Balíme věci a jdeme se ohřát do aut, to aby pejskové byli na další běh v pořádku.Venku konečně vysvitnulo sluníčko a já jdu ochutnat místní kuchyni, vaří zde dobře a i levně. Kolem 13.30 vyrážíme zpět ke startu zjistit kdy bude druhý běh, zde se nic neví a začíná se šuškat mezi lidmi že druhý běh nebude. Jdeme raději čekat k přejímce co bude dál. Konečně se po 2 hodinách dozvíme že se opravdu další kolo neběží! Závodníci jsou zklamaní jde o bodovací závod a body se hodí každému. Po vyhlášení se rozjíždíme domů, spokojení s výsledky našich psů a zklamaní s organizace. Výsledky: PENA- Capac Mayta Pazzda maj. J+J.Jurovi 86 bodů CINA- Krejg Modrý Květ maj. Lenka Blažková 80 bodů ? Lada Modrý Květ maj. Jitka Hořáková 81 bodů U fen i u psů se v plemeni zadává 1 místo takže všichni byli zlatí. Další závody čekají Majtíka i Krejga 17.6.2006 v Rad­slavicích u Přerova.

Aktuální foto všech závodníků na www.borderky.cz

31.5.2006 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08