Coursing Radslavice 22-23.4.2006

Začátkem března jsem přemýšlela jestli mám jet na coursing do Radslavic a složit licenční zkoušky s Majtíkem, nebo na MVP do Maďarska s Ginnem. Poslední lákavá akce byl klubový závod na našem domovském cvičišti KK Blansko.

Nakonec se 22.4.2006 naše výprava v 7 hodin rozjela do Radslavic u Přerova.Výprava = rodinka Stejskalových včetně osmi měsíční Terezky a dalmatina Vetíka (Velvet od Chlpíků), Monika Pelíšková a dalmatin Riči (Ch.Enrico Bazzi Raul) a moje maličkost s peruánem Majtíkem (Ch.Capac Mayta Pazzda ).Cesta která je dlouhá 80 km nám trvala neuvěřitelné 2,5 hodiny.Jelo se snad po všech materiálech které existují, nechyběla policejní kontrola a spousta objížděk. Za všechno jsem samozřejmě mohla já, tedy kouzelný talisman pro štěstí od paní Niklové. Nechcete ho někdo?

Dojelo se samozřejmě pozdě, ale při vší smůle to bylo docela štěstí že na naše běhy zbývalo dost času. Radslavická dostihová dráha mě nadchla překrásným prostředím, krásným dostihovým závodištěm a nádherným výhledem do krajiny, navíc nám krásně svítilo sluníčko.

Majtík se pozdravil s kamarády a netrpělivě očekával kdy už bude moci běhat.Dráha měřila 900 metrů a rozhodčí na oba dny byly Ing.Lucie Theimerová a Nikola Marková. Musím Majtíka pochválit že oba licenční běhy zaběhnul bez sebemenší chybičky. Měl taky velkou výhodu v počasí, sluníčko a vyšší teploty mu vyhovují.Naši puntikatí kamarádi zaběhnuli společné běhy na jedničku.

Hned jak to šlo jsme se rozjeli domů, další den nás čeká poslední licenční běh tak ať si pejsci odpočinou. 23.4.2006 jsme se ve stejném složení a o půl hodiny dříve rozjeli do stejného cíle.Cesta proběhla bez problémů a v 8 hodin jsme byli na místě.Tím že byl oficiální bodovací závod s názvem Jarní pohár, změnila se podstatně dráha i složení účastníků.Psů kteří u tohoto závodu skládali licenční zkoušky byla asi jedna čtvrtina z přihlášených psů. Závodit se může až z vyřízenou coursingovou licencí (3 licenční zkoušky ).Na závod přijel čínský chocholatý pes Krejg Modrý Květ s Lenkou Blažkovou, což bylo dobře aspoň se měl Majtík s kým přivítat a „propagace naháčů mohla začít“.

Dráha měřila 1200 metrů a vedla přes přírodní překážky, když jsem ji uviděla měla jsem docela strach jak to dopadne, ještě že počasí nám přálo.

Majtík byl strašně natěšený a poštěkával samou radostí kdy už poběží.Dočkal se a celou dráhu včetně překážek zaběhnul bez chyb, zakousnul střapec…ale dostal nápad že bude běhat dál a nechtěl přijít na přivolání, pamlsky ho nezajímaly a koukal jen po střapci na který štěkal. Já jsem byla spocená (úplně všude), nakonec se nám ho za pomocí Moniky a Petry podařilo odchytit.Asi budeme běhat na dalších akcích poslední, když ho to tak baví. Hlavní věc byla že jsme zkoušku složili, rozhodčím se líbilo jak Majtík běhá.

Celá naše výprava byla úspěšná, všichni jsme splnili coursingové licence.

Při závodech jsem držela palce Krejgovi, kterému se druhý běh moc povedl a labradorce Kessy. Nejvíce bodů nasbírali whipeti, na které byl opravdu krásný pohled.

Po slavnostním vyhlášení výsledků jsme se spokojeni rozjeli domů. Musím poděkovat organizátorům, akce oba dva dny byla super.

Majtík je první peruánský naháč s coursingovou licencí(děkuji za její rychlé vyřízení Jitce Hořákové). Číňánků běhá více např.Kreig Modrý Květ, Lada Modrý Květ, Goldie Pupo-Haichi. Nechcete to taky zkusit?

Vše o coursingu najdete na www.mscoursin­g.com
Více fotografií na v galerii

Článeček spolujezdce dalmatina Ričiho najdete na jeho stránkách

12.5.2006 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08