Dalmatian & Hairless Fest 26.5.2007

První ročník závodu se konal kousek od Brna v krásném prostředí jezdeckého areálu Panská lícha. Což je z Blanska nějakých 30 km. Naše výprava se skládala z rodinky Stejskalovic s dalmatinem Vetíkem, Moniky s dalmatinem Ričim a mé maličkosti s Majtíkem a Ginnem., cesta až na to že se Ginn dvakrát pozvracel a vypadl Vetíkovi na klec byla rychlá….Přihlášeno bylo 31 závodníků a na samotný závod jich dorazilo 27 bylo to, 5 čínských chocholatých psů ( 4 HA a 1PP), 7 peruánských naháčů ( 1 střední a 6 velkých z toho 2 osrstění), 15 dalmatinů.

corsing

Pořadatelem akce bylo MSC za spolupráce s DK ČR a KCHN ČR. Dráha byla dlouhá 450  metrů a rozhodčí která hodnotila závodníky se jmenovala Ing. Lucie Theimerová . Trať závodu vedla kolem drezurního závodiště pro koně a byla podle paní rozhodčí středně těžká. Vzhledem k letnímu počasí kdy se teplota šplhala nad třicet stupňů, bylo i pár dotazů jestli se opravdu poběží obě kola. První kolo zvládnuli všichni závodníci, i na to že většina pejsků viděla střapeček poprvé v životě, jim to šlo všem moc pěkně. Ginn běžel v páru s Daiko Monteka a moc jim to slušelo, Majtík v prvním kole běžel solo běh a moc pěkně. Druhé kolo bohužel nedokončilo 6 závodníků, teplo a i změna dráhy udělala svoje. Ze všech amatérů našich klubových plemen závod zvládnula jen nahatá a osrstěná peruánka, takže Ginn i Olinčina Daiko měla smůlu. Moc se mi líbila fenečka Angiee Little Pony ve třídě baby, ale i ona k mému velkému překvapení bohužel závod nedokončila. Zato všichni profesionálové předvedli krásný výkon, o čem svědčí i bodové hodnocení 168 až 174 bodů za oba běhy. Majtík běžel trojkový běh s Blackym a Cusko. Na závod se přijeli podívat i diváci, někteří jen se zájmem sledovali, jak tento psí sport vypadá, někteří odvážlivci si přímo na místě a po domluvě s předsedkyní MSC Bárou Zdráhalovou domluvili trénink po závodě, bez nároku na hodnocení. Já jsem měla radost že Majtíkovi přijeli fandit Jirka a Eva Linhartovic s celou smečkou, jsou to jeho chovatelé a jsou na něho také náležitě hrdí skoro jako Jarek.

Mayta

Jednu věc musím napsat, celý závod proběhl v naprosté pohodě a všichni se chovali úžasně, ať již dopadli jakkoliv. Po závodě snad každý zavítal do místní vyhlášené restaurace a kdo pohár nevyhrál, tak si zde dal výborný zmrzlinový. Všichni si závod libovali a slibovali si , že pokud závod bude mít další ročník, sejdou se určitě znovu.


Velké díky patří sponzorům a  všem organizátorům, ale nejvíc všem, kteří se tohoto závodu zúčastnili – díky bez VÁS to prostě nejde. Také děkujeme za úžasné fotky Psu Jírovi.Všechny jsou zde: fotky ze zavodu

Ginn


Výsledky závodu

Rozhodčí: Ing. Lucie Theimerová


Čínský chocholatý pes

Kategorie A – baby – Fena : Hana Machová : Angee Little Pony – nehodnocena

Kategorie B – amatér- Fena : Olga Mácová Daiko : Monteka – nehodnocena

Kategorie B – amatér– Pes : Jarmila Jurová : Ginn Čin – Čin Pet – nehodnocen

Kategorie C – profi – Fena : Hana Machová : Goldie Pupo – Haichi – 1. místo (168 bodů) Coursingový šampion KCHN ČR 2007

Kategorie C – profi- Pes : Lenka Blažková : Krejg Modrý Květ – 1. místo (174 bodů) Coursingový šampion KCHN ČR 2007

Peruánský naháč střední

Kategorie B – amatér- Pes : Ondřej Mika : Demonio Gavany´s Bohemia – nepřijel

Kategorie C – profi- Pes : Jarmila Jurová : Capac Mayta Pazzda – 1. místo (168 bodů) Coursingový šampion KCHN ČR 2007

Peruánský naháč velký

Kategorie B – amatér- Fena : Vladimíra Hladíková : Aisha Andaqua Peruano – 1. místo, Vítěz coursingu 2007 PHDr.Věra Fišerová : Frederica Nord Brun – 2. místo

Kategorie B – amatér- Pes : Hana Kocmanová : Buddy Měsíční květina – nehodnocen
Michaela Pavlicová Fin Theodore Nort Brun – nehodnocen

Kategorie C – profi- Fena : Hana Kocmanová : Flor de Canela Delfino Can – nepřijela

Kocmanová Hana : Cinie Nort Brun(Cusco) – 1. místo (172 bodů) Coursingový šampion KCHN ČR 2007

Kategorie C – profi- Pes : Hana Kocmanová : Blacky Nort Brun – 1. místo (174 bodů) Coursingový šampion KCHN ČR 2007

Trénink

po závodě a bez hodnocení : Čínský chocholatý pes : Casablanca od Bílé laně : maj. Ing. Eva Lišková

Peruánský naháč střední : Caqueta Illapa Pazzda : maj. Jiří Linhart

10.6.2007 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08