ENZO ČERTOVA STĚNA

narozen: 8.7.2005 
veli­kost: 27 cm
matka: Anie Čertova stěna
otec: Ch. Ginn Čin-Čin Pet
majitelka: Jiřina Štanclová

enzo

Enzo běhá závodně agility v SA1

Malé povídání od Enzíkové paničky Jiřky:

JAK JSEM PŘIŠLA K ENZOVI ČERTOVA STĚNA

Když k nám ještě do Sezemic chodila Monika Bejčková, řekla mi, jestli nemám zájem o nahatého pejska s tim, že je bohužel vykastrovaný. Asi týden jsem nad tím přemýšlela, pak jsem se rozhodla že si pejska vezmu. Monika mi sdělila, že to nebude tak jednoduché, protože Enzík byl až v Rakousku. Přes známou Moniky , která se s majitelkou znala, jsem se domluvila zda by mě do Rakouska dovezla . Asi po týdnu dopisování se Soňou ( bývalou majitelkou ) ohledně Enzíka jsem se připravila na cestu. Po celou dobu cesty do Rakouska jsem byla zvědavá, jak bude Enzík vypadat. Po příjezdu k rodině,kde Enzík bydlel jsem ho spatřila . Byl tak malinkatý a pořád na nás štěkal. Soňa mi řekla, ať si zkusím Enzíka pochovat. Ten z toho moc nadšený nebyl a začal mě chňapat po nose. Už bylo dost pozdě a my se chystaly na odjezd. Enzíka jsme dali do přepravky, kterou mám na číňánka labutěnku. Po příjezdu do České Třebové jsme ho přendaly i s přepravkou do mého auta a já mohla pokračovat do Pardubic. Před Pardubicemi jsem zavolala mamce, aťse připravi a sejde dolů s čiňánkem labutěnkou ven aby se poznali. Míša se k Enzíkovi choval jako by to byla fenka. Enzíkovi jsme dala k postýlce pelíšek a nechala jsem ho, ať si lehne kam bude chtít. Spal v pelíšku celou noc. Ráno jsme šla venčit a mamka chtěla na Enzíka šáhnout,ten začal hrozně kňučet asi proto, že se bál. Když jsem na něj sáhla já, byl v klidu. Já jsem zůstala s Enzíkem 2 dny doma, aby si zvykl. Od té doby začal se mnou spát v posteli. Následující víkend jsme jely na cvičák seznamit Enzíka s ostatnimi pejsky a hlavně s překážkami. Na to, že Enzík překážky nikdy neviděl, mu to šlo výborně a moc ho to bavilo.

Zkusila jsem ho přihlasit na závody štěňat . Má 2 medajle 2.místo a 4.místo. Také nějaký pohár z psího tábora za 1místo a 2 místo. A hlavně má z oficiálních závodů 2.místo v Oupnu z Rozkoše a 3 místo ve zkouškach z Vysokého Mýta. S Enzíkem bych se chtěla dostal někdy na Mistrovství České republiky ,pokud se nám to podaří.

Jiřina Štanclová

Tímto moc děkuji Jiřce za velkou trpělivost s Enzíkem a hlavně za skvělé úspěchy v agility. Dnes už jste super dvojka a budu Vám ve všem držet palce. Pejsek byl totiž původně prodán do Rakouska a tam i v 6 měsících vykastrován.

28.9.2007 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08