Poprvé na coursingu

Blanenský coursingový a sportovní den 22.10.2005

Nic není nemožné a proč nezkusit coursing s peruánem? Běhání za čímkoliv Majtíkovi (Capac Mayta Pazzda) vždycky šlo, ale jestli bude běhat i za igelitovým střapcem, tak tím jsem si opravdu jistá nebyla.

obrázek: tn_p1010047.jpg; rozliąení: 303 × 200 px; velikost 16 kb; Když jsem se dozvěděla že se v Blansku bude běhat, začal ve mně hlodat červíček „jestli to máme zkusit“. Ani nemusíte hádat jak to dopadlo.

Ráno byla mlha co by se dala krájet a teplo také vypadá jinak. Majtíkovi to ale vůbec nevadilo, vítal se s kamarádama ze cvičáku a očichával nové psí známosti. Byla jsem překvapena kolik různých plemen psů cousing běhá. Z našeho KK Blansko se mimo nás přihlásila Monika s dalmatinem Ričim a Jitka s labradorkou Kessy. Já jsem měla velikou radost, že na coursing přijela Monča s čínánkem chlupáčkem Alfíkem (Alfy Filip Rodinná Pouta) je to totiž štěňátko po našem Ginnovi (Ginn Čin-Čin Pet). Moc ráda jsem poznala Lenku Blažkovou s čínánkem naháčkem Krejgem Modrý květ, jsou sehraní a běhá jim to super. Nálada byla dobrá a k obědu nám pořadatel zajistil teplé řízečky. První tréninkový běh běhal Majtík sám a docela mu to šlo, při druhém běhu měl už parťáka a taky doběhl.Měla jsem velikou radost. Ještě že mi nikdo dopředu neřekl, že když to některému pejskovi nejde a ztratí zájem o střapec, musí majitel přiběhnout a pokračují spolu na trati tak dlouho než pes začne střapec opět pronásledovat. Délka trati byla 800metrů!

A co na konec? Majtíkovi se běhání moc líbilo, takže se určitě na nějaký další coursing přihlásíme…

obrázek: tn_img_2782.jpg; rozliąení: 300 × 200 px; velikost 8 kb;

Pohled na první coursing z pohledu dalmatina zpracovala naše kamarádka Monika.

Více info o coursingu získáte na:
http://www.mscou­rsing.com
http://www.cou­rsingbrno.cz

21.12.2005 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08