Naše další zvířátko, Žofie

Mimo pejsků máme doma ještě jedno zvířátko a to Žofku-užovku. Je to dobračka užovka červená, která nekouše a je strašně milá, nejraději se stočí někam do teplíčka(třeba na břicho)a tam si lebedí.

image

Původně jsme hada neplánovala, jenže znáte to…Je to už pár roků, kdy se můj drahý Jarek vydal na vycházku s Dagem. Bylo krásné, slunné, zářijové dopoledne. Dag vesele běhal a Jarek měl holé nohy a překračoval spadený strom, když v tom ho něco kouslo do nohy. Zahlédnul jenom hadí ocásek v trávě. Hned jak přišel domů tak vše líčil v živých barvách, jen já s toho měla srandu, co by ho mohlo kousnout! Had, leda tak ostrá větvička!

Místo do práce i přes můj protest zamířil k lékaři(že prý ho ta noha bolí). Moje tvrzení vzalo za své, při vyšetření se zjistilo, že ho had opravdu kousnul. Ne však užovka, ale zmije obecná. Jarek se ocitnul v nemocnici na jednotce intenzivní péče kde dostal sérum. Ležel tam 3 dny a stále mě vyčítá, že jsem se ho chtěla zbavit a touto veselou historkou baví všechny naše návštěvy.

Když se vrátil z nemocnice, tak se o hadech hezky nevyjadřoval (nebudu raději psát co říkal). Jen já měla úžasný nápad a půl roku na to koupila Štěpánovi k narozeninám hada. Slova která Jarek říkal, když doma po návratu domů uviděl terárium s 50cm užovečkou, se také nehodí opakovat. Největší radost obzvláště měl, když nám ze začátku párkrát utekla z terária, to mě pak budil i v noci abych ji našla. Ted už je to i jeho miláček, ale do lesa chodí dál i s celou smečkou. Má však radu pro všechny:„kalhoty vždy dlouhé mějte a na zmije nešlapejte“!

21.12.2005 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08