Otevírání coursingových drah – Radslavice 27.5.2006

V sobotu ráno 4.30 vstáváme a jedeme na coursing do Radslavic, tedy napřed do Brna kde nás vyzvedla mamčina kamarádka Hanka Kocmanová – ch.st. Nort Brun. Naše výprava mimo nás tří dvounožců jsou i pejskové, peruáni Majtík, Blacky a Cusko a číňánek Arámek.

image
Cesta je pěkná a i přesto že podle mapy naviguje mamka, jsme nezabloudili ani se neztratili a na místě jsme dokonce o hodinku dříve. Akce začíná v 9.00 hod. a mírně mrholí což je po ranním dešti příjemná změna. Na celou dráhu bylo krásně vidět a i když jsem byl na coursingu poprvé vše jsem rychle pochopil. Což nemůžu napsat o Arámkovi který běžel po startu asi 20 metrů, pak se zastavil a čekal až ho mamka doběhne, co dál následovalo byla docela sranda mamka se snažila Arču rozeběhnout , ale občas byla i rychlejší a celou dráhu si s ním prošla. Arča sice párkrát za střapcem popoběhl, pak zůstal stát a svým štěkotem motivoval mamku ať také loví. Je pravda že u toho vesele mrskal ocáskem ale na druhý běh už nenastoupil, mamce se nechtělo znovu běhat celou dráhu! Majtík běžel oba běhy pěkně v prvním měl za parťáka dlouhosrstého whippeta Gigolo Golden Nugets a druhém maďarského chrta Vágtázo Cirkusz. Cusko a Blacky běhali poprvé stylem start-cíl a i v párovém běhu jim to moc slušelo. Celý den nám rychle utíkal a na otevření coursingové dráhy připravila vedoucí Bára velké překvapení.
image
Rožnění selete! Chutnalo výborně i pejskové dostali nějakou tu kůžičku. Dokonce i počasí se umoudřilo a sluníčko pěkně svítilo.
Tentokrát musím napsat že mne moje mamka příjemně překvapila, akce byla na rozdíl od výstav skvělá, lidi se spolu bavili, smáli a psům oči svítili od samé radosti. Nevěříte? Já tam ten den byl, kofolu jsem pil, jedl spíše hodoval za super den děkoval, škoda že pes nemluví, každý z nich byl nadšený. Ale všechno jednou končí a i naše výprava se musela dostat domů, jen mamka litovala že zde nemůže zůstat na večerní posezení. Cesta domů nám rychle utíkala, já koukal jsem po krásách vrchoviny a mamka s Hankou Kocmanovou plánovali další akci……a pejskové spali.

Štěpán Jura

29.5.2006 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08