Předními vrátky do ZOO za zvířátky 18.3.2006

Moje mamka je strašná slibotechna, protože už víc jak půl roku odkládala návštěvu ZOO v Brně a tak jsem ji přemlouval jak se dalo i nedalo a v den mých narozenin konečně i přemluvil. Na vlak jsme dobíhali což byla docela sranda, hlavně pro ostatní cestující o to víc, že se nám pod nohy pletl Majtík, zbytek cesty vlakem už byla pohoda.

V Brně jsme měli štěstí a vybrali správnou šalinu číslo 1 ( pro neznalé tramvaj ) a ta nás přivezla téměř na místo. Vstupné bylo lidové dospělá osoba 60,– Kč., děti 30,– Kč., pes 20,– Kč.V celém areálu se musí pes pohybovat na vodítku a nesmí do pavilónů, pozitivum – nemusí mít náhubek. Brněnská ZOO je na pěkném místě, kde se pohybují všichni v zalesněném prostředí které střídavě stoupá a klesá, jinak řečeno s kopce do kopce a občas i s nějakým bahnem, v našem případě břečkou a zbytky sněhu. Majtík si na rozdíl od mamky nestěžoval, koukal po zvířátkách a vydával zvuky které byly zvláštní, ultrazvukové a ostatním návštěvníkům připomínal asi návštěvníka z jiné vesmírné dimenze. Celá prohlídka ZOO nám trvala asi 3 hodiny, nejvíc času jsem strávil v pavilonu plazů a mamka s Majtíkem u koní Převalského a ostatních lichokopytníků. Majtíkovi se nejvíc líbil tibetský kiang (což je velkej, zarostlej osel ) se kterým se i očichával. Aby nebylo zážitků málo hledala mamka nezamčený záchod. Se stupňujícím zoufalstvím se jí ho podařilo najít asi po 15 minutách, nakonec zjistila že měla i velké štěstí nebotˇ to byl jediný otevřený záchod v celé ZOO!

Cesta domů by byla docela klidná, jelikož majíc jízdenku IDS a nic netušíc jsme ji ve vlaku předložili ke kontrole průvodčímu. Jízdenku jsme sice měli, ale platila jen do Adamova což z nás udělalo černé pasažéry, pan průvodčí měl měkké srdce a pokutu nám nedal. Od té doby co má mamka kouzelný talisman pro štěstí ( od paní Niklové ) není o různá překvapení nouze, zdá se Vám že žijete nudně tak ji kontaktujte určitě Vám ho ráda přenechá.

image image

Napsal: Štěpán Jura

1.5.2006 v rubrice: Články Autor: Jarka
 
Jarmila Jurová, Absolonova 6, 678 01 Blansko
email: jarka@mayta.info, tel: +420 608 433 512
Aktualizace: článek: 10.6.08, galerie: 13.5.08, komentář: 9.6.08